Doom

Wiadomo że ktoś kto sam ma wyniszczyć populacje demonow powinien dysponować niesamowitym arsenałem broni. Oto bronie, które możemy znaleść i śmiało użyć przeciwko demonom:

PIĘŚĆ:

Jest to podstawowa broń którą otrzymujemy wraz z pistoletem na początku gry. Jest ona "uzbrojona" w kastet i jest raczej mało przydatną bronią. Odbiera tyle samo życia co pistolet (ma ten sam damage) ale można wzmocnić jej obrażenia o 10 razy podnosząc Berserk Pack (zdjęcie poniżej). Niestety, efekt nie trwa dłużej niż półtora minuty, ale dzięki temu możemy zamieniać demony w "zupe pomidorową" jak na zdjęciu poniżej.

PIŁA ŁAŃCUCHOWA:

Ciekawa broń. Ma taki sam damage co pięść, tyle że jest ponad czterokrotnie szybsza od pięści. Można ją znaleźć tylko i wyłącznie w sekretnych pokojach. Jest niezastąpiona w walce z dużą ilością Pinky Demonów (o tym póżniej)

PISTOLET:

Pistolet jak pistolet... Ma całkiem mały damage, wolno strzela ale najwyżej nie musimy martwić sie o przeładowanie tej giwery (zresztą żadną broń w Doomie nie trzeba ładować poza jednym wyjątkiem). Broń raczej bezużyteczna w póżniejszej fazie rozgrywki.

SHOTGUN:

Wkońcu jakaś porządna broń! Każda z ołowianych kul wystrzelonych z Shotguna ma ten sam damage co strzał z pistoletu z tą różnicą, że Shotgun wystrzeliwuje 8 ołowianych kul na raz. Z tą bronią spokojnie można walczyć przeciwko małym i średnim demonom, a w rękach wytrawnego strzelca może sobie nawet poradzić z dużymi przeciwnikami. Jest niezastąpiona w walce w budynkach i ciasnych korytarzach, a tak na marginesie jest to moja ulubiona broń w Doomie :)

SUPER SHOTGUN:

Ta broń nazywana jest przez fanów jako "dual barrel shotgun" co nie znaczy nic innego jak "dwururka". Jest to jedyna broń, która po każdym strzale trzeba przeładować (proces ten następuje automatycznie). Jest to ulubiona broń większości graczy Dooma, i mimo że jest niesamowicie zabójcza z bliska (bo wystrzeliwuje aż 16 ołowiu na raz) to i tak nie nadaje sie do niczego na odległościach, gdyż ma okrutny rozrzut.

MINIGUN:

Minigun to bardzo szybki wielolufowy karabin maszynowy. Mimo że ma ten sam damage co pistolet, jednak jest nawet do 6 razy od niego szybszy. Jest niezastąpiony w walce przeciwko grupie małych demonów, albo przeciwko jednemu dużemu skupiając swój ogień tylko na niego. Wadą tej broni jest fakt, że niesamowicie szybko zużywa amunicje.

WYRZUTNIA RAKIET:

Potężna broń.  Bardzo dobrze sprawdza się w walce ze średnimi bądź dużymi demonami. Jest to jedyna broń, którą możemy sobie zrobić krzywde, stojąc zbyt blisko eksplozji.

 

MIOTACZ PLAZMY:

Tutaj juz nowinka techniczna. Karabin zasilany plazmą. Stworzyli go UAC i jest podstawową częścią uzbrojenia Marine's, oprócz oczywiście naszego bohatera. Broń ta zadaje kolosalne obrażenia, a w rękach konesera potrafi siać spustoszenie, natomiast w rękach żółtodzioba niewiele zdoła (wiem co mówię, nie umiem z tego grać :)

BFG 9000:

Najlepsza broń w całej grze. Jej skrót z angielskiego to "Big Fu**ing Gun 9000" co znaczy nie więcej niż "Duża Pier*****a Broń 9000", jednak polscy gracze zmienili ten wulgarny skrót na "Bardzo Fajna Giwera 9000". Potrafi ona jednym strzałem zabić nawet 30 demonów, a dodatkowo najlepszy przeciwnik w grze może przyjąć na klate tylko 3 strzały z tej broni. Jest ona bardzo żadka a amunicja do niej jeszcze bardziej, co uniemożliwia nam używania tej broni przez dłuższy czas (a szkoda...)

 Dodaj komentarz


Dodaj

© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl